Положение об украинских соревнованиях 2012 года

Архив. Положение об украинских соревнованиях 2012 года.

П О Л О Ж Е Н Н Я

про українські змагання з бадмінтону

на 2012 рік

1. МЕТА І ЗАВДАННЯ

Змагання проводяться з метою:

-         популяризації і подальшого розвитку бадмінтону в Україні;

-         підвищення майстерності спортсменів;

-         визначення найсильніших команд і спортсменів;

-         визначення кандидатів до складу національних збірних команд;

-         оцінки роботи фізкультурно-спортивних організацій, спеціалізованих навчальних закладів, визначення рейтингу тренерів та спортсменів України зі спортивної майстерності.

2. СТРОКИ І МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ

Строки і місце проведення змагань згідно з затвердженим календарним планом змагань України на період з 01.01.2012 до 31.12.2012 року.

3. ОРГАНІЗАЦІЯ І КЕРІВНИЦТВО ПРОВЕДЕННЯМ ЗМАГАНЬ

Загальне керівництво проведенням змагань здійснюється Державною службою молоді та спорту України (Держмолодьспорт) і Федерацією бадмінтону України (ФБУ). Безпосереднє проведення покладається на головні суддівські колегії (ГСК), затверджені президією ФБУ та погоджених з Держмолодьспортом України.

Відповідальність за підготовку місць змагань, прийом, розміщення, відправлення гравців, тренерів, комісара та суддів до місць проживання, медичне обслуговання і культурні заходи покладаються на структурні підрозділи з фізичної культури та спорту обласних, міських державних адміністрацій, що проводять змагання.

4. ПРОГРАМА, УЧАСНИКИ ТА УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ

На усі особисті та командні змагання кількість місць, виділених області, а також склад учасників, викликаних особисто, визначаються Федерацією бадмінтону України згідно з представленням тренерської Ради з урахуванням рейтингу спортсменів (класифікаційних списків). Учасники змагань повинні мати реєстрацію  у Федерації бадмінтону України.

Розставлення гравців у команді проводиться згідно зі списком сильніших бадмінтоністів України (рейтингу), розташування пар – за сумою рейтингу.

В особистих змаганнях (особистий чемпіонат України, чемпіонатах України серед молоді, юніорів, юнаків та дівчат, Кубок України, Всеукраїнські турніри) спортсмени з першого по восьме місця розсіюються, 9 – 24  розставляються за допомогою парного жеребкування, а місця всіх інших спортсменів визначаються прямим жеребкуванням, або всі учасники змагань розставляються за автоматизованою системою міжнародної федерації бадмінтону.

В особистих (командних) змаганнях у випадках однакової кількості очок у гравців (команд) місця визначаються:

а) за результатами зустрічей між ними;

б) за різницею виграних та програних партій (зустрічей в командних змаганнях) в іграх між собою, а у випадку їх рівності – очок у партіях.

В командних змаганнях ГСК, щоб уникнути перерв, має право змінити порядок ігор у зустрічах двох команд. Жеребкування учасників проводиться у день приїзду до 13:00. ГСК має право розпочати змагання у день приїзду після 15:00.

Змагання проводяться воланами, наданими організацією, яка проводить змагання, за їх наявності. У випадках надання воланів самими учасниками, пріоритет мають перові волани: “Йонекс”, “Баболат”, “Карлтон” “Віктор”, “Вінекс”, “Форза”. Якість воланів визначає ГСК.

КУБОК УКРАЇНИ

Змагання проводяться як особисті з командним заліком, за системою з вибуванням з розіграшем 1 – 12 місця, склад однієї команди – 4 спортсмена,                  2 тренера – представника. Загальнокомандний залік складається з кращих результатів в 3 одиночних та 2 парних категоріях для чоловічих та жіночих команд окремо. При однаковій кількості загальнокомандних очок переможець визначається за кількістю нагород вищого ґатунку.

ЧЕМПІОНАТ УКРАЇНИ (клубний)

СУПЕР ЛІГА. До участі у змаганнях допускаються 8 команд, які посіли 1 – 8 місця у змаганнях вищої ліги 2011 року.

Склад команд: 6 чоловіків та 6 жінок, 1 тренер, 1 представник та 1 суддя. Змагання проводяться у два тури за коловою системою, за результатами яких визначаються усі місця.

Команда, що не з’явилася на змагання другого туру, знімається зі змагань. Очки, набрані іншими командами, при цьому не змінюються.

Командна зустріч складається із 7 ігор і проводиться за системою Кубка Європейських чемпіонів у такій послідовності: гра перших чоловічих номерів, гра других чоловічих номерів, гра перших жіночих номерів, гра других жіночих номерів, гра чоловічих пар, гра жіночих пар, гра змішаних пар. Кожний учасник команди може зіграти у командній зустрічі не більше двох ігор. Черговість зустрічей може бути змінена після загального погодження представників команд чи за рішенням ГСК.

Допускаються виступи за клубні команди не більше 2-х іноземних або іногородніх гравців чи гравців інших клубів. У контрактах гравців інших міст чи клубів повинно бути відмічено, що гравці протягом календарного року у командних змаганнях виступають тільки за відповідний клуб. У випадку участі гравця (будь – якого) клубу у командних змаганнях за інший клуб перший несе відповідальність згідно з правилами змагань, а команда не допускається до змагань. Іноземні гравці повинні мати дозвіл федерації бадмінтону своєї країни та Федерації бадмінтону України  щоб грати у чемпіонаті України і Кубку Європейських чемпіонів. До заявки клубів на участь у чемпіонаті України дозволяється включати 12 гравців, а також дозволяється дозаявляти спортсменів не пізніше ніж за 15 днів до початку змагань, якщо раніше було заявлено менш ніж 12 гравців.

ВИЩА ЛІГА. До участі у змаганнях допускаються команди, які посіли 1-8 місця у змаганнях першої ліги 2011 року. Змагання проводяться за один тур: у випадку участі 6 команд і менше – за коловою системою, за участю більше 6 команд система змагань вирішується спортивно – технічною комісією ФБУ та головною суддівською колегією. Розташування команд проводиться у відповідності до суми рейтингів (класифікації) гравців. Команди, які посіли 1 – 2 місця, у наступному році грають у супер лізі. Командні зустрічі складаються з 5 ігор і проводяться у такій послідовності: гра чоловіків, гра жінок, гра чоловічих пар, гра жіночих пар, гра змішаних пар. Склад команди: 4 чоловіки та 4 жінки і тренер – представник та один суддя. Кожний учасник команди може зіграти у командній зустрічі не більше двох ігор. Послідовність зустрічей може бути змінена за погодженням обох сторін чи за рішенням ГСК. Допуск до змагань іноземних та іногородніх спортсменів такий же, як у чемпіонаті Супер ліги.

ПЕРША ЛІГА. До участі у змаганнях допускаються команди, які виказали бажання надати заявки на участь. Склад команди і система проведення змагань аналогічно змаганням у вищій лізі.

У чемпіонаті України серед клубів Супер, Вищої та Першої ліг за перемогу команди отримують два очки, за поразку – одне очко, за неявку на командну зустріч – нуль очок.

ОСОБИСТИЙ ЧЕМПІОНАТ УКРАЇНИ СЕРЕД ДОРОСЛИХ, МОЛОДІ ТА ЮНІОРІВ

Змагання проводяться перовими воланами, які сертифіковані Міжнародною федерацією бадмінтону (“Йонекс”, “Баболат”, “Карлтон”, “Віктор”, “Вінекс”, “Форза”). Кожен учасник повинен мати не менше чотирьох воланів на одну гру.

У змаганні беруть участь 32 чоловіки та 32 жінки, з яких 24 сильніших жінок та чоловіків розставляються в основну сітку. Спортивна підготовка спортсменів – не нижче І розряду. Змагання проводяться за системою з вибуванням і розіграшем 1,3,5 та 9 місць в усіх категоріях. Кваліфікаційні змагання за 8 місць проводяться в день приїзду з 15 години. В парних категоріях до змагань допускаються 24 чоловічих, 24 жіночих та 32 змішаних пари (згідно з рейтингом України). Жеребкування учасників змагань проводиться головною суддівською колегією змагань.

Міжнародні турніри включені до міжнародного та Європейського календаря змагань: “Харків-Інтернешнал”, “Український інтернаціональний юніорський турнір U-19” та Міжнародний турнір “Київський каштан”.

Змагання проводяться за олімпійською системою з вибуванням в усіх категоріях з розіграшем 1-4 місць.  У змаганнях обов’язкова участь членів збірної команди України.

Міжнародний турнір в парних категоріях пам’яті К.В. Вавілова

Змагання проводяться за олімпійською системою з вибуванням в усіх парних категоріях з розіграшем 1-4 місць.  У змаганнях обов’язкова участь членів збірної команди України.

ЧЕМПІОНАТИ УКРАЇНИ СЕРЕД ЮНАКІВ ТА ДІВЧАТ

Змагання проводяться у  віковій групі (1995 р.н.) за системою особистого чемпіонату з розіграшем дванадцяти місць в усіх категоріях, у інших вікових групах проводяться командні змагання окремо (1998, 1999 р.н.) за системою Кубка Томаса та Убер і спільно (2000, 2001 р.н.) за системою Кубка Судірмана згідно з заявками областей.

Підготовка спортсменів повинна бути не нижче І розряду у старшій віковій групі та ІІ розряду у середній.

МІЖНАРОДНИЙ ЮНАЦЬКИЙ ТУРНІР

Змагання проводяться у двох вікових групах (U-19, U-17), що вказані в календарі змагань. У старшій віковій групі обов’язкова участь членів юнацьких збірних команд України. За неучасть членів юнацьких збірних команд організації та спортсмени несуть санкції у відповідності до рішення ФБУ. Підготовка спортсменів повинна бути не нижче І розряду в обох вікових групах.

Змагання проводяться за системою з вибуванням і розиграшем усіх місць у одиночних категоріях та 1 – 4 у парних категоріях.

ВСЕУКРАЇНСЬКІ ТУРНІРИ СИЛЬНІШИХ БАДМІНТОНІСТІВ: “КУБОК НЕЗАЛЕЖНОСТІ”, “ПАМ’ЯТІ  А.О. ГАЙДУКА”, “ПАМЯТІ А.М. МАКАРОВА” ТА “КУБОК ВИЗВОЛЕННЯ”

Змагання проводяться в одиночних та парних категоріях за системою з вибуванням. У турнірі обов’язкова участь членів та кандидатів до збірної команди України. За неучасть членів збірних команд організації та спортсмени несуть санкції у відповідності до рішення ФБУ.

5. ПОРЯДОК ПОДАННЯ ПРОТЕСТІВ

Протести на ігри подаються головному судді змагань тренером – представником команди або учасником особистих змагань протягом години після закінчення зустрічі згідно відповідного рішення ФБУ. Рішення суддівської колегії за протестом доводиться до відома представників команд та учасників змагань.

6. НАГОРОДЖЕННЯ

Учасникам особистого чемпіонату України, які посіли І місця в одиночних та парних категоріях, надається звання “Чемпіон України”. Вони нагороджуються медалями, дипломами та цінними призами. Учасники, які посіли 2 – 3 місця в усіх категоріях, нагороджуються медалями, дипломами Держмолодьспорту України.

Переможець клубного чемпіонату України (Супер ліга) нагороджується перехідним кубком ФБУ, дипломом Держмолодьспорту України, учасники нагороджуються дипломами, медалями та цінними призами. Команди, які посіли 2 – 3 місця, нагороджуються дипломами відповідних ступенів, а їх учасники – дипломами та медалями Держмолодьспорту України.

Переможець клубного чемпіонату України (Вища та Перша ліга) нагороджується перехідним кубком, дипломом, учасники команди нагороджуються дипломами, медалями та цінними призами. Команди, які посіли 2 – 3 місця – дипломами, а їх учасники – дипломами та медалями Держмолодьспорту України .

Переможці особистих чемпіонатів України серед молоді та юніорів, юнаків та дівчат нагороджуються дипломами, медалями та цінними призами. Учасники, які посіли 2 – 3 місця, дипломами та медалями Держмолодьспорту України .

Переможці Кубка України в одиночних та парних категоріях нагороджуються дипломами, медалями та цінними призами Держмолодьспорту України. Гравці, які посіли 2 і 3 місця, – медалями та дипломами. Переможці та призери у командних змаганнях нагороджуються дипломами Держмолодьспорту України.

Переможці Всеукраїнських змагань та  міжнародних турнірів сильніших бадмінтоністів нагороджуються дипломами, медалями та цінними призами. Учасники, які посіли 2 – 3 місця, – дипломами та медалями Держмолодьспорту України.

Тренери гравців і команд за І місце в особистому чемпіонаті України, клубному чемпіонаті України ( Супер, Вища і Перша ліги), Кубку України та чемпіонатів України серед молоді, юніорів, юнаків та дівчат нагороджуються дипломами та медалями Держмолодьспорту України.

7. МЕДИКО – САНІТАРНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТА ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ

Медичний контроль здійснюється на місці проведення змагань. Відповідальність за техніку безпеки несе головний суддя змагань.

8. УМОВИ ПРИЙОМУ

Держмолодьспорт України несе усі витрати, пов’язані  з відрядженням суддів з місць проживання та зворотно (проїзд, добові у дорозі, харчування, розміщення), оплачує харчування місцевих суддів, оренду спортивних споруд та інші витрати на проведення змагань.

Витрати, пов’язані з відрядженням учасників  на міжнародні змагання, Кубка та чемпіонатів України несуть організації, що відряджають, згідно з викликом Держмолодьспорту України. Примітка: За наявності фінансування, 32 кращих за рейтингом спортсменів (16 чол. та 16 жін.) забезпечуються проїздом, харчуванням та проживанням за рахунок Держмолодьспорту України.

Усі витрати, пов’язані з відрядженням учасників на Всеукраїнські турніри несуть організації, що відряджають, а витрати на відрядження головної суддівської колегії, арбітра, комісара змагань (харчування, розміщення, оплата суддівства та проїзд) – за рахунок організаторів змагань.

Команди, які беруть участь у клубному чемпіонаті України (Супер, Вища і Перша ліги), Кубку України (жінки та чоловіки окремо), особистих чемпіонатах серед молоді, юніорів, юнаків та дівчат, виконують відповідні рішення ФБУ.

9.ЗАЯВКИ

Попередні поіменні заявки для участі в особистих та командних змаганнях встановленого зразку, підписані федерацією області (міста), керівником колективу та завірені обласним (міським) комітетом (управлінням) з питань фізичної культури та спорту, необхідно направляти на адресу Федерації бадмінтону України за 30 днів до початку змагань. Заявки за відповідною формою (правила змагань з бадмінтону затверджені Держмолодьспортом України), подані пізніше вказаного строку, розглядатися не будуть. Черговість прізвищ у заявці повинна відповідати списку сильніших бадмінтоністів України, починаючи з сильнішого.

Від’їзд команд та гравців на змагання здійснюється лише згідно з викликом Держмолодьспорту України.

Окрім іменної заявки на адресу головної суддівської колегії (на місці змагань) на кожного учасника треба пред’явити паспорт (свідоцтво про народження, свідоцтво про страховку – страховий полюс, дозвіл ФБУ), на спортсмена, та на тренера. За умови відсутності необхідних документів у команди (спортсмена, тренера) мандатна комісія не допускає учасників до змагань.

Кожен спортсмен, тренер та суддя повинен мати копію довідки про особистий ідентифікаційний код

2,890 total views, 1 views today

Print Friendly